poniedziałek, 5 października 2015

Atopowe zapalenie skóry- wizyta u homeopaty


Atopowe Zapalenie Skóry Homeopatia Maść Dermawit

Leczenie mojego AZS metodą tradycyjną nie przynosiło żądanych efektów. Po ponad pół roku nierównej walki z Atopowym Zapaleniem Skóry moja bratowa namówiła mnie do spróbowania leczenia alternatywnego. Z natury jestem sceptykiem skuteczności biomedycyny. Trudno było mi uwierzyć, że jakieś ziółka poradzą sobie z tym, z czym najsilniejsze kortyzony sobie nie radzą. Na konsultację ze znachorem postanowiłam jednak pójść, aby nie robić przykrości żonie mojego brata, która zapisała mnie na tą wizytę... no i trochę z ciekawości.
 • Poczekalnia w Centrum Medycyny Naturalnej
W połowie maja 2015 wybrałam się do Centrum Medycyny Naturalnej. Gabinet prowadzi w Gdańsku znakomity homeopata i irydolog Mgr Mieczysław Wiktor. Strona domowa gabinetu dostępna TUTAJ. Od razu po wejściu do poczekalni zauważyłam dwie rzeczy.
- Poczekalnia była pełna ludzi. W pomieszczeniu znajdowało się około 20-tu osób w każdym wieku. Kompletnie nie spodziewałam się takiego tłumu. Myślałam, że będę się musiała grubo tłumaczyć z kilkunastominutowego spóźnienia, tymczasem nikt nawet nie zauważył mojej nieobecności.
- Wszechobecne oprawione zdjęcia z podziękowaniami dla homeopaty od znanych osobistości i sportowców takich jak np. Tomasz Golob, czy Dariusz Michalczewski.
 • Konsultacja oko w oko- mgr Mieczysław Wiktor
Irydologia jest nauką, która skupia się na ocenie stanu zdrowia na podstawie kształtu i barwy tęczówki oka i porównuje ją z mapami irydologicznymi. Każdemu układowi i narządowi wewnętrznemu przypisane jest ściśle określone miejsce na powierzchni tęczówki.
Spotkanie z doktorem trwało krótko... byłam w gabinecie kilka krótkich minut. W tym samo badanie trwało może z minutę. Pan doktor założył na głowę latarenkę, patrzył głęboko w moje oczy, po czym zapytał czy jestem osobą ogólnie zdrową, odpowiedziałam, że tak, po czym dostałam leki homeopatyczne- było po sprawie.

 • Leki homeopatyczne i sposób ich stosowania
Leki jednoskładnikowe w postaci kompleksu, stosowanie doustne, 3 razy dziennie, po 15-20 kropli na niewielką ilość wody, w odstępie 5-20 minut.
Posłonek kanadyjski (Helianthemum canadense, lub Cistus canadensis) roślina stosowana w leczeniu zastojów limfy i stanów zapalnych węzłów oraz naczyń chłonnych, ponadto wyprysków, owrzodzeń, stanów zapalnych piersi (sutka), gardła i jamy ustnej. Silne działanie przeciwgrzybiczne.
Driakiew (Scabiosa L.)- przepisana aby wzmocnić działanie Cistus Canadensis.

Maść- Niestety nie mam pojęcia z czego jest zrobiona, bo nie była opatrzona w etykietę. Podejrzewam jednak, że jest to jeden z preparatów immunoterapeutycznych Dermawit, stosowanych w innowatorskiej terapii odpornościowej (więcej TUTAJ). Maść ma kolor ciemno żółty, jest praktycznie bez zapachu. Po nałożeniu nawilża bardzo dobrze i nie pozostawia tłustej warstwy. Jest fajniutka.
 • Koszt (dane z 05.2015)
Konsultacja 50 PLN
Flakonik z kropelkami 100g 15 PLN/ sztuka
Maść 30 PLN

Atopowe Zapalenie Skóry Dłoni
 • Skuteczność Leczenia Homeopatycznego
Nieudowodnione. Najdłużej stosowałam same kropelki przez ok. 2 miesiące, bez stosowania w tym samym czasie klasycznych leków. Dopiero teraz zaczynam zauważać poprawę, ale nie mam żadnej pewności, że to z powodu homeopatii.
Maść zastosowałam tylko kilka razy. Niestety w tamtym okresie praktycznie nie miałam na dłoniach naskórka. Po nałożeniu maści otwarta rana szczypała przez dłuższy czas, dłuższy niż zwykle. Wydawało mi się, że maść stymuluje liszajowacenie i pogarsza sprawę, dlatego ją odstawiłam. Teraz kiedy moja skóra jest w lepszym stanie robię kolejne podejście do tego specyfiku i nadal mam wrażenie że, maść powoduje nagromadzenie płynu pod skórą i zaostrzenie swędziawek. Postosuję jednak jeszcze przez jakiś czas, żeby się upewnić.
 • Wnioski
Puki co, zostaję przy swojej pierwotnej, sceptycznej opinii odnośnie homeopatii, ale nie zarzekam się, że już nigdy nie spróbuję. W końcu jest tak wiele ludzi, którym pomogła.

A wy? Próbowaliście kiedyś homeopatii? Jaka jest wasza opinia na ten temat?

2 komentarze:

 1. Ja słyszałam że te leczenie jest lepsze od tego zwykłego.
  www.kolorowe-usta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatny wpis, nie wiedziałam o takich metodach leczenia!

  Zapraszam tutaj:
  odwiedź stronę autora

  OdpowiedzUsuń